Zadbaj o odporność 2.0. z Vigalex® Bio

1000 jednostek witaminy D3
Vigalex® Bio to lek w formie tabletek, który zawiera 25 mikrogramów (1000 IU) witaminy D. Tabletki posiadają linię podziału wytłoczoną po jednej stronie, które ułatwia jej przełamanie w celu łatwiejszego połknięcia.
Wskazania
Dawkowanie
Skład
Działanie

Wskazania

Produkt leczniczy Vigalex® Bio przeznaczony jest do stosowania u pacjentów w wieku od 6 lat z prawidłową masą ciała w celu:
 • Zapobieganie niedoborowi witaminy D u dzieci i osób dorosłych.
 • Profilaktyki niedoborów witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią w porozumieniu z lekarzem.
 • Zapobiegania krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych.
 • Leczenie wspomagające osteoporozy u osób dorosłych.

Dawkowanie

Nie jest zalecane podawanie dzieciom w wieku poniżej 6 lat ze względu na postać leku (tabletki). Produkt leczniczy Vigalex® Bio przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia z prawidłową masą ciała. Produktu nie należy stosować u pacjentów z niewydolnością nerek bez kontroli lekarza.
Zapobieganie niedoborowi witaminy D u dzieci i dorosłych
 • Dzieci od 6 do 10 lat:
  1000 IU/dobę.
 • Młodzież od 11 do 18 lat:
  1000 do 2000 IU/dobę
 • Dorośli:
  1000 – 2000 IU/dobę.
Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią w porozumieniu z lekarzem.
 • Zazwyczaj zalecana dawka to 2000 IU na dobę, chyba, że lekarz zaleci inny sposób dawkowania.
 • W czasie ciąży kobiety powinny stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, ponieważ ich zapotrzebowanie na witaminę D może różnić się w zależności od zasobów ustrojowych witaminy D.
Zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych
 • Dzieci od 6 do 10 lat:
  1000 IU/dobę.
 • Młodzież od 11 do 18 lat:
  1000 do 2000 IU/dobę
 • Dorośli:
  2000 IU/dobę.
Leczenie wspomagające osteoporozy u dorosłych
 • Dorośli: 2000 – 4000 IU/dobę.

Skład

1 tabletka zawiera:
 • substancję czynną: cholekalcyferol 25 mikrogramów (1000 IU)
 • substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-α-Tokoferol.
Profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią w porozumieniu z lekarzem. W czasie ciąży kobiety powinny stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, ponieważ ich zapotrzebowanie na witaminę D może różnić się w zależności od zasobów ustrojowych witaminy D.

Działanie

Zapobieganie niedoborom witaminy D3.

Skrócone informacje o lekach Vigalex® Bio, Vigalex® Forte, Vigalex® Max

Vigalex® Bio (1000 IU): Jedna tabletka zawiera 10 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,025 mg (1000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: Każda tabletka zawiera 1,75 mg sacharozy. Vigalex® Forte (2000 IU): Jedna tabletka zawiera 20 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,05 mg (2000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: Każda tabletka zawiera 3,5 mg sacharozy. Wskazania do stosowania: Zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i osób dorosłych, profilaktyka niedoboru witaminy D u kobiet planujących ciążę, w ciąży i karmiących piersią w porozumieniu z lekarzem, zapobieganie niedoborowi witaminy D u dzieci i osób dorosłych, leczenie wspomagające osteoporozy u osób dorosłych. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.

Vigalex® Max (4000 IU): Jedna tabletka zawiera 40 mg cholekalcyferolu, proszku, co odpowiada 0,1 mg cholekalcyferolu (witaminy D3). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: Każda tabletka zawiera 7 mg sacharozy. Wskazania do stosowania: Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D (np. osteomalacja, osteoporoza) u dorosłych z otyłością (wskaźnik masy ciała [ang. body mass index, BMI] ≥ 30 kg/m2 pc.) Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, hiperkalcemia i (lub) hiperkalciuria, kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek, rzekoma niedoczynność przytarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na tę witaminę, prowadzących do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat. Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.

Dotyczy leku Vigalex® Bio, Vigalex® Forte, Vigalex® Max

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.